Szerteágazó, eredményes munka folyik az 1978-ban alakult gunarasi József Attila Művelődési Egyesületben.
Annak idején főleg felnőttek voltak a tagjai, ma viszont a tagság zömét – köszönve a kitűnő együttműködésnek a helybeli iskolával – gyerekek képezik.
A felnőttekből álló Rozmaring asszonykórus és Kéknefelejcs kézimunkacsoport mellett rendszeresen próbál és közönség elé lép a néptánccsoport, valamint az énekcsoport Kisimre Szerda Anna vezetésével, a Gilice és Vadóca citeracsoport Borsodi Árpád vezetésével, színjátszó csoport Brezovszki Szuzanna, valamint a modern tánccsoport Tóth Malvina vezetésével. Szavalókkal is foglalkoznak, akik ugyancsak rendszeresen részt vesznek a különböző megmérettetéseken. Mindezt Brezovszki Szuzannától, a művelődési egyesület elnökétől tudjuk, aki a legfrissebb eredményekről is beszámolt. A Táltos színjátszó csoport a XV. Bácsfeketehegyi Gyermekszínjátszó Műhelytalálkozón, amely egyben a XXXIII. Weöres Sándor Országos Gyermekszínjátszó Találkozó délvidéki válogatója is, arany minősítést ért el. A Pacsirta énekcsoport, valamint a Gilice és Vadóca citeracsoport pedig a Szólj síp, szólj! népzenei vetélkedőn jeleskedett, ezüst minősítést szerzett. Jelenleg a Kőketáncra készülnek, az idősebb citeracsoport pedig továbbjutott a verbászi tartományi szemlére. A kézimunka csoport tagjai is nagyon jó eredményekkel tértek haza a MIRK-ről.
A művelődési egyesület elnöke elmondta, hogy a zavartalan munkát a topolyai községi, a gunarasi helyi közösségi és a Csoóri Sándor Alapból érkező támogatásnak köszönhetik. Népviseletet varrattak, citerákat vásároltak, biztosították az oktatók tiszteletdíját, projektort, hangosítást vásároltak. A fellépések, versenyek színhelyére utazás is jelentős költséget jelent.
Mivel a művelődési egyesület csak egy kis teremmel rendelkezik, a próbák nagy részét az iskola tornatermében, vagy alkalomadtán a Faluház nagytermében tartják. Amire pedig az elnök asszony külön büszke, hogy nem csak mennyiségi, hanem minőségi munka folyik az egyesületben.