topreport
1-mirchevski-tsc-2023-8-27

MIRCHEVSKI A GÓLGYÁROS – ELSŐ A TSC

Mirchevski újra játszott és ennek örömére fejelt is egy gólt!

A TSC otthon, az Arénában fogadta az újbelgrádi IMT csapatát. Aki még nem ismeri a vendég csapatot, ismerősen hangozhat az IMT, hiszen amikor meghallja vagy meglátja valaki ezt a betűsorozatot, rögtön a traktor jut eszébe. Nos, aki most is erre gondolt, nem sokat tévedett, ugyanis az újbelgrádi IMT futballklub 1953-ban alakult az akkori jugoszláv traktor- és mezőgazdasági gépgyártó óriás, az IMT gyár munkásklubjaként.

Visszatérve a meccsre, jó mérkőzés volt, több akcióval, az IMT csapata is intézett támadásokat, viszont a 43. percben Saša Jovanović talált a kapuba, vezetett a TSC 1-0-ra, de sajnos nem sokáig, mert a VAR les miatt visszavonta a gólt, ami a visszajátszott képeket látva jogos volt. Pantovićnak a hosszabbításban volt egy nagy helyzete, de kihagyta a lehetőséget, így az első félidő gól nélkül zárult.

3-mirchevskiV2-tsc-2023-8-27

(Pantović helyére Mirchevskit a kezdőbe?!)

A második félidőt is nagy lendülettel kezdték a mieink, de az akciókat nem sikerült gólra váltani. A 63. percben csere következett, Pantović és Rakonjac helyére Mirchevski és Ćirković érkezett. Úgy érződött a cserék friss lendületet hoztak és számos veszélyes helyzetet alakítottak ki, amiben a Mirchevski mindig benne volt, végül a 86. percben fejjel be is talált, a stadion felrobbant! Ezt követően is voltak még komoly helyzetei a hazaiaknak, viszont a hosszabbításban Ilićnek kellett észen lenni, ugyanis 1 a 2 ellen kellett a labdát megállítania a gólvonal előtt. Végül 1-0 maradt az eredmény, a TSC újra győzött és így a Szuperliga 1. helyére ugrott, ugyanis a Crvena Zvezda beleszaladt egy vereségbe.

2-tsc-2023-8-27

Összegezve a mérkőzést, van potenciál a TSC-ben, kezd összeérni a csapat, de azt meg kell jegyezni, hogy a védelmet jobban meg kell szervezni, kevesebb hibával, illetve a támadásokat sikeresen be is kellene fejezni. Amikor Mirchevski megérkezett, megváltozott a hazaiak támadási dinamikája, kreatívabbá vált és hatékonyabbá is. Reméljük a 10-esünk a következő meccsen már kezdő lesz! 😉