18 éve tevékenykedik a zentagunarasi Armida Nőszervezet, amely jelenleg húsz aktív tagot számlál. Munkájukról Kádár Krisztina, a szervezet vezetője számolt be.
Többek között elmondta, hogy évente több, állandó rendezvényt is megszerveznek. Az év elején hagyományos disznótort tartanak, mely végén vacsorával várják az érdeklődőket, akik akár a napi munkába is besegíthetnek. A farsangi időszakban a Mag Hagyományápoló Egyesülettel közösen megszervezett karneváli felvonulást követően a piactéren fánkkal és teával várják a résztvevőket. A három napos húsvéti kiállításra és vásárra, aminek a Csipkerózsa kézimunkacsoport a házigazdája, az Armida Nőszervezet a gyerekek kézműves alkotásait várja. A résztvevő óvodásokat és iskolásokat megajándékozzák.
Évente nyári tábort tartanak a Tájházban, amelybe az Armida tagjai is bekapcsolódnak. Mivel folyamatos a szelektív hulladékgyűjtés, a gyerekeknek az újrahasznosítással kapcsolatos programokat szerveznek, sütögetnek, stb. Az új kenyér ünnepén ingyen lángost kínálnak a látogatóknak, ami általában 40 kg tésztából készül.
Ősszel a 70 éves és az annál idősebb polgárokat köszöntik. A nőszervezet tagjai 240-250 meghívót kézbesítenek az ünnepségre, amelyen süteménnyel, teával, kávéval vendégelik meg őket.
Decemberben az óvodásokat és első osztályosokat lepik meg Mikulás csomagokkal, karácsonykor pedig cipősdoboz akciót szerveznek, mely során az elmúlt tíz évben született gyerekeknek készítenek csomagokat, közel 150-et, amelyeket a Télapó ad át a Tájházban. A csomagokhoz a falubeliek különböző adományokkal járulnak hozzá.
Már harmadik éve végzik a szelektív hulladékgyűjtést a Gazdakör iroda mellett található konténerekbe. Ezt értékesítik, a befolyt összegből pedig a falut szépítik, segítették már a helyi és tornyosi óvodát, a topolyai szülőotthonnak kis takarókat vásároltak. A faluban virágokat ültettek, szalmabálákból készült figurákat készítettek, a gyerekeknek légvárat bérelnek, a nyáron az iskola előtti hosszú bejáratot különböző játékelemekkel festik ki.
Az Armida Nőszervezet szorosan együttműködik a falu többi civil szervezetével. Munkájukat a községi önkormányzat, a zentagunarasi helyi közösség, valamint pályázatok útján a Magyar Nemzeti Tanács és a Bethlen Gábor Alap támogatja.