topreport
Mladost-tsc-2022-1

TOPOLYA, A HÁZIGAZDÁK RÉME: ÚJABB IDEGENBELI TSC-SIKER

A lucsáni Mladoszt vendégeként is bizonyította a Topolyai SC, hogy miért tart valamennyi együttes attól a találkozótól, amikor az észak-bácskai együttest fogadja a saját közönsége előtt.

A TSC 5–2-re nyert a szerb Szuperliga 12. fordulójában, így a hét idegenbeli mérkőzésén három győzelmet és négy döntetlent jegyzett, ez utóbbiak közé tartozik a Crvena zvezda és a Partizan elleni bravúros pontszerzés is.

SZERB SZUPERLIGA

12. FORDULÓ

Mladoszt–Topolyai SC 2–5 (1–2)

Lucsáni, Mladoszt Stadion. V: A. Zsivkovics

Mladoszt: Szamcsovics – Lekovics (Udovicsics, 60.), Vesznics, F. Babics, N. Csirkovics – Radivojevics (Baha, 60.), N. Jojics – Jesics, Gordics, Mirics – Milan Bojovics. Vezetőedző: Dragisa Zsunics

TSC: V. Ilics – Calusic, Antonics, Sztojics, Cvetkovics – Kuveljics (Tomanovics, 29.), A. Sztojkovics (N. Petrovics, 88.) – Mircsevszki (Miloszavljevics, a szünetben), Djakovac (Spalek, 88.), Sz. Jovanovics (L. Ilics, 71.) – Ratkov. Vezetőedző: Zsarko Lazetics

Gólszerző: N. Jojics (42.), Gordics (63.), ill. Antonics (13.), Sz. Jovanovics (15.), Djakovac (53., 56. – a másodikat 11-esből), Ratkov (85.)

Nem kellett sokat várni a mérkőzés első góljára: a 13. percben Milos Cvetkovics jobb oldali szöglete után Petar Ratkov lyukat rúgott, de a TSC szemszögéből így lett a legjobb, ugyanis a védők szinte mozdulatlanul nézték, hogy mi fog következni: a labda Goran Antonics elé pattant, aki nem teketóriázott, hanem 12 méterről kapásból a kapu jobb oldalába bombázott.

A hazaiaknak nem sok idejük volt, hogy rendezzék a soraikat a korán kapott gól miatt, a TSC két perccel később már kétgólos előnyre tett szert. A Mladoszt védelme fellazult, Antonics viharzott el a bal szélen, lapos beadásáért Szasa Jovanovics nyúlt vissza, aki 15 méterről egy nem túl erős lövéssel próbálkozott, s úgy tűnt, hogy Szamcsovics szögletre üti majd a labdát, de a kapus olyan szerencsétlenül nyúlt hozzá, hogy az végül a bal alsó sarokban kötött ki – Jovanovics a Crvena zvezda elleni találat után megszerezte második gólját a TSC színeiben.

A kétgólos előny tudatában a vendégek érthető módon visszavettek a tempóból, a Mladoszt pedig úgy tűnt, hogy teljesen veszélytelen, s el is altatták a TSC-t, s a 43. percben Nikola Jojics gyors ellentámadásnál faképnél hagyta Josip Calusicot, majd egy csel után a kapu bal oldalába lőtt, így a vendégek csak egygólos előnnyel mehettek a szünetre.

A második félidő két TSC-góllal kezdett: Ifet Djakovac az 53. percben Szasa Jovanovics lekészítése után lőtt gólt, három perccel később pedig a Jovanovics által kiharcolt tizenegyest értékesítette magabiztosan, a jobb alsóba rúgta a labdát.

A hazaiak nem adták fel, Djordje Gordics 18 méteres lövésével (a labda megpattant Calusicon) ismét két gólra zárkóztak fel, de a 81. percben Petar Ratkov és Arandjel Sztojkovics kényszerítője után előbbi beállította a végeredményt. 2–5

A TSC 23 ponttal a második helyen áll a táblázaton, s a Nemzetek Ligája mérkőzései után a szurdulicai Radnikot fogadja a TSC Arénában.

Forrás: Nemzeti Sport
Kép forrás: Vajdaság MA